Пам’ятка про звітність

     

                          ПАМ`ЯТКА ПРО ЗВІТУВАННЯ.

ЗВІТУВАННЯ ДО ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ.

     Неприбуткові установи та організації, які включені до Реєстру неприбуткових організацій і установ,  повинні складати і надавати в податковий орган за місцем знаходження  «Податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями» (  див. http://www.buhgalter911.com ) незалежно від того, чи отримувала  така організація доходи, чи ні ( в цьому разі звіт надається з прочерками).

     Згідно з п.п. 4.1. п.4  Порядку складання звіту неприбутковими установами і організаціями Звіт надається на протязі 40 календарних днів, які слідують  за останнім календарним днем звітного податкового періоду ( кварталу). У відповідності з п.п.1.6 п.1 Порядку,  Звіт можна не пізніше чим за 10 днів до закінчення терміну його подання  відправити в податковий орган по пошті з повідомленням про вручення.

    В разі отримання доходу, неприбуткові установи і організації разом з поданням «Податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями» подають  Звіт “Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб та фізичних осіб -
суб’єктів підприємницької діяльності” ( див. http://www.buhgalter911.com ),   де зазначають по видам суми отриманих доходів,  які підпадають під пільгу та суму пільги відповідно, наростаючим підсумком з початку року.

 

     Неприбуткові організації та установи звітують до податкового органу на протязі                    40 календарних днів, які слідують  за останнім календарним днем звітного податкового періоду   ( кварталу) за суми нарахованого ( сплаченого) доходу фізичним особам і утриманого (сплаченого) з них податку по формі № 1-ДФ («Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» - див. http://www.buhgalter911.com ).  До таких доходів належать виплати по заробітній платі та договорам цивільно-правового характеру, додаткові блага – матеріальні і нематеріальні цінності, які надаються платнику податку його роботодавцем та інші доходи, які регламентуються   Законом України « Про податок з доходів фізичних осіб».

     В питаннях сплати  комунального податку і  надання звітності, крім законодавчих  норм, якими регламентується цей податок, потрібно керуватися нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування, якими визначається порядок сплати комунального податку, якими можуть надаватися  пільги неприбутковим організаціям ( в т.р. і виключення їх із ряду платників,). Зокрема в м. Миколаєві неприбуткові організації  виключені із ряду платників комунального податку, тому  податок  вони не нараховують, а отже і не звітують за ним.

 

ЗВІТУВАННЯ ДО ОРГАНІВ ЗАГАЛЬНООБОВЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТРАХУВАННЯ.

    Державою встановлені  наступні  види загальнообов’язкового державного страхування для підприємств та організацій:
-         Пенсійне страхування;
-         Страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
-         Страхування від нещасного випадку на виробництві
-         Страхування на випадок безробіття

     Дія  законів, які регламентують порядок нарахування, сплату та звітність за цими видами страхування поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форм їх власності і господарювання,  отже і на неприбуткові організації та установи також.

    Базою для нарахування внесків по видам загальнообов’язкового державного страхування являється заробітна плата.

Неприбуткові установи та організації, як застраховані суб’єкти  повинні надавати в установлені терміни  в  робочі органи Фондів загальнообов’язкового державного страхування звіти про нараховані суми заробітної плати, суми нарахованих  та сплачених  внесків.

     Законодавчо установлені наступні терміни подання звітності:
-     До Пенсійного Фонду            – до 20 числа, яке слідує  за звітним місяцем

-     До Фонду соціального страхування             – до 20 числа, яке слідує за

  з тимчасової втрати працездатності               звітним кварталом

 -    До Фонду соціального страхування від            – до 20 числа, яке слідує  за

 нещасного випадку на виробництві                    звітним кварталом та до                                                                           25   числа, яке     слідує за звітним роком

 -         До Фонду соціального страхування                      – до 20 числа, яке слідує за

 на випадок безробіття                                             звітним кварталом  та до 25 числа, яке

                                                                                   слідує  за звітним роком

 Бланки звітності можна знайти на сайті http://www.buhgalter911.com 

    В разі, коли заробітна плата не нараховується, можливість не подання звітності потрібно з`ясувати  безпосередньо з органами  Фондів загальнообов’язкового державного страхування.

Пам’ятка про звітність…(Відкрити / Завантажити тут)

One Response to Пам’ятка про звітність

  1. Михаил Антоненко says:

    Коллеги! Памятку необходимо подкоректировать (по отчётности в фонды соцстраха).

Оставить комментарий