У рамках проведення презентації нової книжки “Між часом і морем. Колекція невигаданих історій” (видавництво “Ярославів Вал”, 2013)
27 листопада 2013 року відбудеться зустріч з
автором книги, лауреатом Національної премії України
імені Т.Шевченка Григорієм Джамаловичем Гусейновим
у Чорноморському державному університеті імені П.Могили (вул. 68 Десантників, 10) о 14.00 (читальна зала).
Коротка довідка про автора: Український письменник Григорій ГУСЕЙНОВ народився 1950 року на Кіровоградщині. Закінчив Одеський державний університет (факультет української філології).
Нині – головний редактор журналу “Кур’єр Кривбасу” (1994) (Кривий Ріг). Автор книжок “Незаймані сніги” (1993),”Чаша ювеліра Карла Фаберже” (1995), “Господні зерна” (у десяти книгах, 2000-2005), “Станційні пасторалі. Сповідь дитинства” (1999, 2005), “Тіні забутого парку. Малюнки з уяви” (у двох книгах, 2007), “Піщаний Брід і його околиці” (2007), нової книжки “Незаймані сніги” (2010) у трьох томах, “Повернення в Портленд” (2011), “Між часом і морем. Колекція невигаданих історій” (2013).
Лауреат премій імені Івана Огієнка (1996), “Благовіст” (2000), імені Володимира Ястребова (2002), Фундації Антоновичів (США, 2002), імені Володимира Винниченка (2003), імені Валер’яна Підмогильного (2004), імені Василя Стуса (2005), лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка (2006), премії Ліги меценатів імені Є.Чикаленка (2011). Секретар Національної Спілки письменників України.
Нова книжка “Між часом і морем. Колекція невигаданих історій” складається з двох частин – “Тонка калинова гілка” та “Гість у царстві степу”. Її можна витлумачити як спробу з’ясувати, чи насправді час всемірний, а вчора, сьогодні та завтра лише чергуються у безкінечному повторі, засвідчуючи плинність сущого, його випадковість та невизначеність. Варто змінити незначну деталь чи потрапити в неочікувану ситуацію, розкрити текст на хтозна-ким визначеній сторінці чи випадково зустріти невідому людину й раптом побачити себе або в далекому минулому, де ти не міг жити, або в майбутньому, ще більш загадковому.
…Степ – реальність, що стоїть поза звичайним побутуванням. Тут щохвилини, ніби в дитячій іграшці з кольоровими скельцями, відбуваються дивовижні метаморфози, безкінечний, фізично відчутний рух часу, ніким не зафіксований простір, що його в Степу не можна вважати матеріальним, а на додачу виникає бурхлива уява, яку для митця цей простір вивільняє.
…Ближче зійшлися Леонід Андреєв і Олександра Велигорська 1896 року, коли горизонти для молодого письменника неочікувано проясніли й він відчув під ногами твердий грунт. У цьому світі, виявляється, існує дивовижне створіння з бездонними очима – Шура Велигорська. Як казав Борис Зайцев, “нежная и тихая девушка”. Здавалося, вона знала щось, чого не слід знати, неможливо знати. Й було це не за віком, ані за її долею. Вже тільки тому його життя віднині не могло залишатися пустелею, і це напевно. В щоденнику Леонід Андреєв записав: “По-моему, совершенно излишне рассказывать о том, как это случилось, что я полюбил Шурочку и сгораю так крепко. Почему все во мне тянется к Шурочке, как цветы к солнцу, и, как цветы без солнца, замирает без ласки?”
…”Зелена тема” мене займала багато літ, й оминути на краєзнавчих стежках емоційного дивака-одесита не міг за будь-яких обставин. Називали ентузіаста Аполлоном Олександровичем Скальковським (1808-1899). Він мав рідкісну працездатність, конкурувати з ним міг хіба один з його синів, Костянтин Скальковський (1843-1906). Не випадково, коли хлопець підріс, батько охоче брав його з собою в мандрівки. Згодом Скальковський-молодший став талановитим прозаїком та мемуаристом, одночасно чудовим організатором, службовцем-педантом. Він навіть генетичну здатність усіх російських канцеляристів неодмінно брати хабарі використав по-своєму, виявивши при цьому осібну шляхетність: гроші направляв літнім незабезпеченим актрисам. Його дитяча пам’ять зберегла безліч прикметних дорожніх подробиць, екзотичних одеських сюжетів, влучно зауважених ситуацій і деталей.
Запрошуємо на зустріч ЗМІ, усіх бажаючих, прихильників творчості, де Ви зможете взяти участь у діалозі, придбати книжки, взяти автограф, поспілкуватися з автором.