Про сільські кооперативи та Угоду про асоціацію: «круглий стіл» у Щорсі

Зустріч за «круглим столом», де обговорювався очікуваний вплив Угоди про асоціацію між ЄС та Україною на агропромисловий комплекс Чернігівської області, пройшла 13 червня у Щорсі. Учасники – представники сільських територіальних громад району, журналісти. Під час виступів за допомогою експерта Михайла Селінного вони спробували сформулювати свої очікування від запровадження положень документу.

Серед сильних сторін, які, на думку, щорсівців, здатні позитивно вплинути на розвиток району, називалися залізниця, ліс, прикордонне розташування, наявність значної кількості доволі кваліфікованої робочої сили.
Серед слабких – застарілу (і морально, і фізично) техніку, поганий стан доріг, неродючі грунти, складну демографічну ситуацію, брак робочих місць, низьку купівельну спроможність щорсівців.

Виробництво біопалива, розвиток скотарства, особливо молочного, залучення інвестицій до зеленого туризму називалися серед можливостей.
Серед загроз – звуження внутрішнього ринку для вітчизняних товарів, територіальна наближеність до Росії, ймовірні адміністративні зміни, міграція населення, насамперед, молоді, що знекровлює територію.

Під час дискусії значними виявилися очікування від держави – що саме вона запропонує аграріям, а найбільшим запитанням залишилися перспективи дрібних домогосподарств за умов, що мають незабаром змінитися. Власне, екперт Ганна Сич назвала варіант розвитку – створення селянських кооперативів, що, на обережну думку присутніх, є можливим за умови підготовчої роботи.
Зазначена зустріч стала останньою із серії публічних заходів, присвячених обговоренню очікуваного впливу Угоди про асоціацію з ЄС на агропромисловий сектор Чернігівщини та Миколаївщини.

Дослідження здійснено групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Людмила Чабак тел. 676-052

This entry was posted in Європейська інтеграція. Bookmark the permalink.

Оставить комментарий