«Мозковий штурм» в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї

Спекотна пора настала в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї, і справа не тільки в південному кліматі. По справжньому було гаряче організаторам і партнерам, які реалізують проект «Ми – одна сім’я», підтриманий МГЗ в рамках соціальної програми «Територія РУСАЛу-2014». У музеї відбувся «мозковий штурм», в ході якого обговорювалися етапи проведення вікторини «Національний вернісаж».
Проект «Ми – одна сім’я» створений для того, щоб молодь краще знала історію багатонаціонального рідного краю.


- Ми умовно розділили проект на дві частини, – розповідає автор ідеї, науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею Марія Камінська. – Перша – це «Калейдоскоп національних культур Миколаївщини». Співробітники музею і майстри народної творчості Миколаївського відділення Національної спілки майстрів народного мистецтва України, творчого об’єднання «Побужжя» відвідають чотири села Жовтневого району: Лимани, Лупарево, Шевченкове, Галицинове. Там діти, завдяки віртуальній екскурсії по музею, створеної в рамках грантового проекту, зможуть ознайомиться з експозицією нашого музею. Наприкінці кожної програми буде проведений майстер-клас: лялька-мотанка, лялька-катанка, ластівки з соломи та багато іншого. Створені своїми руками іграшки дітки залишать собі в якості сувенірів.

- Дітям з віддалених районів міста та області складно добиратися до музею, опитування показали, що більшість дітей Жовтневого району взагалі ніколи не були в краєзнавчому музеї, – каже директор Центру соціальних програм Олена Ожема. – Тому експертна рада підтримала ініціативу колектива цієї установи. Адже завдяки їх роботі істотно виросте культурна освіта молоді.


- Друга частина проекту передбачає проведення вікторини «Національний вернісаж», де на дітей чекають питання з історії музею, міста Миколаєва та області, – ділиться директор Миколаївського обласного краєзнавчого музею Володимир Михайлов. – Вона проходитиме в три тури. Перший – заочний. У нас розробляється комп’ютерна версія питань, на які школярі будуть відповідати в інтерактивному режимі, надсилаючи відповіді на нашу електронну адресу. Другий тур – очно-заочний, в ньому буде використовуватися наш віртуальний тур і ще у нас є карта в віртуальному кіоску з національностей, як був заселений наш край. Відповіді також будуть надсилатися на пошту, а вже на третій тур ми запросимо переможці цих двох турів.

Переможці будуть грати в настільну гру «Миколаєву-225 років», яка також буде створена в рамках грантового проекту виграного у компанії РУСАЛ «Ми – одна сім’я».
Таким чином, попереду працівників музею чекає творча і цікава робота з реалізації проекту, а школярів і молодь Миколаєва та області чекають захоплюючі етнографічні відкриття, майстер-класи, вікторини, ігри та призи.

This entry was posted in Новини, Проекти Миколаївщини. Bookmark the permalink.

Оставить комментарий