Розпочалося дослідження впливу Асоціації з ЄС на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону

Аналіз очікуваного впливу Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на розвиток сільських територій, а також на виробників, переробників продукції агропромислового сектору розпочала група експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону». Проект реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Зокрема, перші напрацювання представлено під час міжрегіональної науково-практичної онлайн конференції «Угода про асоціацію з ЄС: переговорний процес та перспективи реалізації», яка відбулася у приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за участю науковців, представників органів державної влади Івано-Франківська, Миколаєва, Севастополя, Херсона, Чернігова, Донецька, Києва.
Як підкреслили учасники конференції, очікуване підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом є новим вибором України, яким дає їй нові можливості, та, водночас, і нові виклики.


Наприклад, ключові положення, що стосуються сільського господарства та розвитку сільських територій містяться в розділі V Угоди про асоціацію. З метою співробітництва сторони угоди підтримують поступове наближення та гармонізацію з відповідним правом та регуляторними стандартами ЄС. Це стосується питань якості продукції, органічного землеробства, генетично модифікованих зернових, стандартів торгівлі продукцією рослинництва та тваринництва.

Як зазначив викладач кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського інституту економіки та управління, кандидат економічних наук Михайло Селінний, позитивними наслідками від підписання Угоди можуть бути покращення доступу українських товарів на ринок ЄС; зменшення нетарифних обмежень у торгівлі сільськогосподарською продукцією у рамках співробітництва у сфері санітарних та фітосанітарних заходів; зростання обсягів продажу сільськогосподарської продукції традиційних експортоорієнтованих галузей; покращення доступу до якісної імпортної техніки, насіння, засобів захисту рослин тощо.

Водночас, на думку експертів, серйозним випробуванням стане запровадження європейських стандартів до організації виробництва, міжнародної сертифікації українських товарів, докорінних змін у функціонуванні вітчизняного ринку та міжнародної торгівлі України. Однак, це важливий крок на шляху до модернізації та підвищення конкурентоспроможності української економіки.

This entry was posted in Європейська інтеграція, Новини. Bookmark the permalink.

Оставить комментарий