Від Угоди про Асоціацію з ЄС аграрії Чернігівщини чекають суттєвих змін

Поліпшення якості продукції та зростання продуктивності праці чекають представники агропромислового сектору Чернігівської області від Угоди про асоціацію з ЄС. Такі сподівання вони висловили під час публічного заходу в селищі Козелець, який відбувся 27 березня 2014 року.
Захід було проведено Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки МФ «Відродження».

Представлені під час заходу основні результати дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону» спонукали до дискусії щодо відповідальності виробника за якість продукції, а також сировинної спрямованості експорту з України.
«В європейських країнах діє принцип суворої відповідальності виробника за якість виробленої ним продукції». – зазначив експерт проекту, кандидат економічних наук Михайло Селінний. Відтак, це впливає на якість продукції для споживача та стимулює виробничу дисципліну. В Україні зазначені явища ще потребують своєї активізації і, окрім економічного аспекту, вимагають змін у свідомості людей.

Проблематичними для агропромислового сектору нашої держави поки що залишаються і питання механізації виробничих процесів, відсутності кваліфікованих кадрів в сільській місцевості, високої собівартості сільськогосподарської продукції та її низької якості, недотримання сівозміни та ін. Все це може стати на заваді успішній реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС в сфері агропромислового сектору.
Побоювання серед представників домогосподарств та виробників продукції агропромислового сектору Чернігівщини викликали питання конкурентоспроможності нашої продукції для країн ЄС, а також доля домогосподарств.
Водночас, серед позитивних змін, на які очікують учасники заходу, є можливість розвитку аграрного туризму, органічного землеробства, зростання якості сільськогосподарської продукції, забезпечення працездатного населення новими робочими місцями.

Дослідження здійснено групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Людмила Чабак тел. 676-052
СІВЕРСЬКИЙ ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

This entry was posted in Європейська інтеграція, Актуально. Bookmark the permalink.

Оставить комментарий