Угода про асоціацію з ЄС: селян найбільше цікавить питання зайнятості

Після підписання Угоди про асоціацію з ЄС для аграріїв особливо актуальним є питання зайнятості сільського населення, а надто в районах, віддалених від великих міст. Про це 3 червня заявили учасники круглого столу в місті Носівка (Чернігівська область), який провів Сіверський інститут регіональних досліджень спільно зЧернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, на відміну від власників великих фермерських господарств і агрохолдингів, представники малого бізнесу та домогосподарств із певним побоюванням очікують на підвищення вимог до якості своєї продукції. Адже їхній фінансовий стан не дає змоги вкладати значні кошти в модернізацію виробництва, закупівлю безпечних засобів захисту рослин тощо. Як наслідок, без втручання держави це ставить під загрозу існування малих населених пунктів як таких.
Як зазначили експерти проекту Ганна Сич і Михайло Селінний, необхідні термінові дії аграріїв із переорієнтації своїх господарств, кооперації чи пошуку нових форм зайнятості в аграрному секторі (зокрема, йдеться про зелений туризм).

Що ж до основних позитивних очікувань від Угоди про асоціацію, то, на думку учасників, це має бути зміна підходів до технологій вирощування сільськогосподарських культур, повернення до стандартів аграрних робіт (дотримання сівозміни, застосування добрив, покращення діяльності відповідних лабораторій тощо).

Дослідження здійснено групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Людмила Чабак тел. 676-052

This entry was posted in Європейська інтеграція. Bookmark the permalink.

Оставить комментарий